Dlaczego uzdatnia się wodę pitną?

Nie każda woda nadaje się do picia, a więc często przeprowadza się uzdatnianie wody pitnej, a więc proces, który polega na oczyszczaniu zanieczyszczonej wody do tego stopnia, by można było ją pić. W jakim celu się to robi?

Komunalne

Podstawowym powodem, dla którego uzdatnia się wodę jest to, żeby ludzie mogli ją pić. Poza tym, ta woda płynie też w naszych kranach, a więc używamy jej do mycia się i gotowania. Udowadnia to, że wodę, która płynie w kranach można śmiało pić nie martwiąc się o jej czystość.

Przemysłowe

Kolejnym powodem, dla którego zachodzi uzdatnianie wody pitnej jest wykorzystywanie jej w przemyśle. Zazwyczaj chodzi tutaj o produkcję czegoś, ale również o chłodzenie i ogrzewanie różnego rodzaju miejsc oraz substancji. Co ciekawe, taka woda musi być tak samo czysta jak ta, którą pijemy.

Medyczne oraz farmaceutyczne

Ostatni powód, dla którego uzdatnia się wodę to produkcja różnego rodzaju leków i suplementów diety. Tak samo jak w poprzednich przypadkach, woda ta musi być krystalicznie czysta, bo przecież używa się jej do leczenia ludzi.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *