5 sposobów na tańsze podróżowanie

Polacy coraz częściej podróżują na własną rękę – dziś nawet dalekie podróże do odległych, egzotycznych krajów, są możliwe do zaplanowania w domowym zaciszu. To sposób na oszczędność, ale również na organizację wczasów idealnych: w końcu sami decydujemy co i kiedy zobaczymy. Przedstawiamy 4 sposoby na tańsze podróżowanie!

1. Wyszukiwarki lotów. Jeśli nie masz zdefiniowanego konkretnego celu podróży, z pewnością powinieneś śledzić promocje różnych linii lotniczych. Często można trafić na bardzo niskie ceny lotów – zarówno do europejskich stolic, jak i do odległych, egzotycznych państw.

2. Porównywanie cen noclegów. Najprościej jest skorzystać z gotowych porównywarek i baz noclegowych, które zajmują się pośrednictwem wynajmu. Jednak wiąże się to często z koniecznością zapłacenia prowizji dla pośrednika. Wybierając nocleg warto skorzystać z forów internetowych i portali społecznościowych, gdzie podróżnicy wymieniają się kontaktami do prywatnych obiektów noclegowych. Możesz skorzystać także z oferty osób, które oferują zakwaterowanie we własnych domach i mieszkaniach.

3. Jedzenie. Kosztowanie odmiennej kuchni dla wielu to podstawowy element podróżowania. Na miejscu warto jednak wybierać nieturystyczne lokale, z których korzystają przede wszystkim lokalni mieszkańcy – gwarantuje nam to oryginalny smak potraw oraz znacząco niższe ceny, niż w przypadku stołowania się w hotelowych restauracjach nastawionych na obsługę obcokrajowców. Wiele regionalnych produktów kupimy na targach, a nawet w marketach.

4. Komunikacja. Z pewnością najwygodniejszym sposobem podróżowania jest wypożyczenie samochodu – jednak to opcja stosunkowo droga, za to dająca możliwość dojazdu do każdego miejsca. Alternatywą jest korzystanie z komunikacji publicznej lub wynajęcie samochodu jedynie na kilka dni, podczas których nastawiamy się na intensywne podróżowanie po dalszych i mniej dostępnych atrakcjach.

Artykuł powstał dzięki https://tamideblog.pl

 

Możesz również polubić…