Apartamenty w skrócie

Coraz częściej decydujemy się wielkie apartamenty w stylu industrialnym, dzięki czemu uzyskujemy nowoczesny wygląd naszych domów. Pamiętajmy jednak, ze aranżacja takiego wnętrza może być problemowa. Wówczas warto zasięgnąć porady specjalisty od wystroju wnętrz lub zakupić kilka czasopism branżowych. Pamiętajmy jednak ze wykończenie powinno by zgodne z naszym stylem. Przybliżmy sobie dzisiaj przykład takiego apartamentu w budynku po XIX wiecznej fabryce. Warto zastanowić się nad zakupem mieszkania w takim budynku.

A może lofty?

Doskonałym przykładem apartamentów są oczywiście lofty, znajdujące się w starych budynkach po wielkich fabrykach. Współczesna architektura pozwala na zaaranżowanie znajdującej się tam przestrzeni w naprawdę zachwycający sposób.Zdarza się nawet, że na jednym z pięter mieszkańcy mają do użytku basen. Choć takie mieszkanie ma dosyć wysoką cenę to warto rozważyć jego zakup, ponieważ stawia ono przed nami niesamowite możliwości jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Przestrzeń takiego loftu może być zarówno w całości otwarta, jak i częściowo przedzielona ściankami, które tylko nieznacznie zmniejsza jego powierzchnie. Pamiętajmy równie, że do takiego wnętrza najbardziej pasuje wystrój industrialny, który uchodzi za najbardziej nowoczesny, choć jest on dosyć surowy. Warto jednak wprowadzić do niego trochę ciepła na przykład ciekawie meblując aneks kuchenny czy wstawiając do wnętrza ciekawe dodatki, dzięki czemu w prosty sposób uzyskamy bardziej przytulne wnętrze. Pamiętajmy również, ze z zewnątrz nasz loft to oczywiście niezapomniana czerwona cegła w oryginalnym budynku z XIX wieku, co również ociepla wygląd całości. Warto o tym pamiętać, ponieważ sam budynek właśnie dzięki czerwonej cegle jest wyjątkowo ciepły a zarazem ma charakterek.
Samo wnętrze budynku daje nam naprawdę wiele możliwości jeśli chodzi o odział przestrzeni i jej zagospodarowanie. Doskonale wygląda tutaj przestronny salon z aneksem kuchennym czy też podział na piętro i partem, gdzie piętro może stanowić sypialnie i łazienkę, natomiast przestronny parter strefę wypoczynkowo-kuchenną. W ten sposób możemy łatwo podzielić przestrzeń ciekawym stołem lub efektywną kanapą. Pamiętajmy również o oświetleniu, które może dodać przestrzeni uroku i również dzielić go na swego rodzaju strefy. Nowoczesne oświetlenie ledowe na pewno się tutaj sprawdzi, jednak sugerowalibyśmy również kilka lamp wolno stojących, których ciepłe światło pomoże nam odpocząć wieczorem. Warto również postawić na inne elementy ocieplające nasze wnętrze, takie jak na przykład skóry na podłogach czy niewielkie ale puchate dywaniki, w których z lubością schowamy stopy.
Jak widać osoby decydujące się na zakup mieszkania typu loft mają olbrzymie możliwości aranżacji swoich czterech kątów. Mogą one w dowolny sposób dostosowywać do swoich potrzeb przestrzeń ego typu mieszkania. Warto również pamiętać o ocieplających wnętrze lampach czy dywanach, z których na pewno ucieszą się amatorzy ciepłych stóp.

 

Możesz również polubić…