Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe online z psychologii?

Posiadasz wyższe wykształcenie, ale czujesz pewien niedosyt? Chcesz zwiększyć swoje kompetencje albo całkowicie zmienić pracę? Co powiesz na studia podyplomowe online z psychologii? W poniższym tekście postaramy się przybliżyć zalety ukończenia studiów podyplomowych w trybie online. Zaczynajmy.

Dlaczego warto studiować psychologię?

Studia podyplomowe z psychologii to nie tylko sposób na poszerzenie swojej wiedzy i zainteresowań, ale także na rozwój osobisty i zawodowy. Oto kilka korzyści z ukończenia takich studiów:

– zdobycie umiejętności, które są cenione przez pracodawców: komunikacja, rozwiązywanie problemów, analityczne myślenie, kreatywność, empatia, współpraca i wiele innych,
– duży wybór specjalizacji – możemy wybrać kierunek z zakresu psychologii klinicznej, społecznej, sądowej, sportu, biznesu, coachingu, mediacji rodzinnych,
– lepsze zrozumienie siebie i innych – psychologia pomaga nam odkrywać nasze mocne i słabe strony, potrzeby i motywacje, emocje, motywy podejmowania decyzji.

Wybierając studia podyplomowe online, cały proces zdobycia nowych kompetencji jest o wiele wygodniejszy, niż gdyby przebiegał on w tradycyjnym modelu stacjonarnym.

Studia podyplomowe online to wygoda i oszczędność czasu

Jedną z głównych obaw przed podjęciem kolejnych studiów jest z reguły to, czy znajdziemy na nie czas. Dlatego studia podyplomowe dla psychologów w trybie online to idealna forma nauki dla osób, które mają ograniczenia związane z pracą, rodziną lub innymi obowiązkami. Studia online pozwalają nam zdobywać wiedzę z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do internetu.

Nie musimy rezygnować z pracy ani innych aktywności. Studia online dają możliwość elastycznego planowania swojego czasu i tempa nauki. Tryb online to również oszczędność pieniędzy i czasu. Nie musimy ponosić kosztów dojazdów, tracić czasu w korkach itd. Studia online pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze – na nauce.

Na czym polega tzw. transfer ocen przy podejmowaniu studiów dla magistrów?

Innym z często pojawiających się pytań wśród przyszłych studentów jest to, czy mając dyplom magistra trzeba raz jeszcze studiować pełne 5 lat? Odpowiedzią na to jest tzw. transfer ocen. To specjalna oferta dla osób, które mają już tytuł magistra i chcą podjąć studia podyplomowe. Transfer polega na tym, że część ocen można przenieść ze studiów magisterskich, jeśli są one zgodne z programem studiów podyplomowych. Głównym ograniczeniem jest tutaj czas. Możemy przenieść oceny, które mają nie więcej niż 20 lat. W ten sposób psychologia dla magistrów może trwać nawet o połowę krócej. Im krótszy czas trwania studiów, tym mniej zapłacimy łącznie za czesne. Transfer ocen jest więc czymś, o co z całą pewnością warto się zapytać w uczelni, na której chcemy studiować.

Podsumowanie

Studia podyplomowe online to doskonała propozycja dla osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje, a nie mogą lub nie chcą poświęcać na naukę całego dnia, lub weekendów jak ma to miejsce w innych trybach nauczania. Dzięki transferowi ocen możemy skrócić czas do uzyskania nowego dyplomu nawet o połowę. Wszystkim przyszłym studentów życzymy powodzenia w zdobywaniu nowych umiejętności, które z całą pewnością przydadzą się na coraz szybciej zmieniającym się rynku pracy.

Możesz również polubić…