Mieszkania – rynek pierwotny.

Wzrost zapotrzebowania na nieruchomości

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego mieszkania. Zarówno osoby posiadające rodziny, jak i młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają do dorosłego życia dążą do tego, aby stać się właścicielami własnej nieruchomości, z tego powodu coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie na powierzchnie mieszkalne. Dużą popularnością zaczynają cieszyć się apartamenty, które budowane są zarówno w centrach miast, jak i na ich obrzeżach, zatem każdy klient ma szansę wybrać lokalizację spełniającą jego oczekiwania.

Mieszkanie w apartamentowcu

Budowa apartamentów jest odpowiedzią inwestorów na zwiększenie zainteresowania zakupem mieszkań wśród społeczeństwa. Warto zastanowić się nad tym jakie są plusy zakupu takiej nieruchomości. Kupując mieszkanie od inwestora otrzymujemy nieruchomość w stanie deweloperskim – musimy samodzielnie wykończyć wszystkie elementy takie jak podłogi, płytki i tym podobne. Otrzymujemy mieszkanie, w którym znajdują się wszystkie elementy takie jak woda, instalacja elektryczna i inne podstawowe udogodnienia. Dzięki temu możemy z ogromną łatwością w miejscu takim stworzyć nasze własne wnętrza, które odpowiadają w pełni naszym oczekiwaniom i potrzebom. Nie musimy logistycznie rozplanować prac remontowych, ponieważ wszystkie etapy wykończenia przebiegać będą jak w nowo wybudowanym domu. Właśnie z tego powodu jest to bardzo łatwe i wygodne, jednak wymaga od nas odrobiny więcej zaangażowania, ponieważ musimy samodzielnie zaprojektować wszystkie elementy. Kolejnym minusem, który może zniechęcić wielu klientów jest cena mieszkań w apartamentowcach. Ze względu na panujący tam luksus koszta metra kwadratowego są bardzo wysokie, zatem jeśli chcemy kupić mieszkanie trzy pokojowe lub większe musimy przygotować się na bardzo duży wydatek. Jest to utrudnienie szczególnie dla osób, które w celu zakupu nieruchomości muszą zaciągnąć kredyt.

Czy warto kupować nowe mieszkania?

Każda osoba stojąca przed decyzją wyboru mieszkania zastanawia się nad tym, czy wybrać rynek pierwotny czy też wtórny. Według nas ogromnym plusem kupna mieszkania na rynku pierwotnym jest fakt, iż stajemy się jego pierwszymi właścicielami i tak naprawdę nic nas nie zaskoczy. W mieszkaniach na rynku wtórnym możemy niestety spotkać się z przykrymi niespodziankami takimi jak karaluchy lub uszkodzone instalacje, co niestety utrudni nam znacznie życie. W mieszkaniu w apartamentowcu wszystko jest nowe, zatem jakość jego jest dużo wyższa.

 

Możesz również polubić…