Przygotowujemy pokoik dla dziecka

Wiele mam jeszcze w trakcie ciąży mebluje i przygotowuje pokój dla swojego dziecka. Niestety to pierwsze przygotowanie prywatnego miejsca dla dziecka nie zawsze pozostaje takie samo. W końcu nie zawsze łatwo określić płeć dziecka, które ma przyjść na świat. Z czasem jednak wystrój i meble dla dziecka ulegają zmianie. Dzisiaj Przyjrzymy się jak zaaranżować pokój dla naszej pociechy bez względu na płeć. Niestety odsuniemy na bok tradycyjne kolory, czyli niebieski czy różowy, a skupimy się na kolorze zielonym i żółtym. W ten sposób pokażemy, ze pokój dziecięcy wcale nie musi być standardowy.

Słoneczny pokój dziecięcy

Pięknym kolorem do aranżacji tego typu wnętrza jest słoneczny odcień żółtego. Możemy go wykorzystać zarówno do pokoju dla chłopca, jak i dziewczynki. Możemy w nim postawić na tradycyjne meble takie jak pojedyncze łóżko, biurko i praktyczną meblościankę lub komodę i szafę. Nie musimy się również wysilać w przypadku dekoracji ścian. Ten kolor nadaje pomieszczeniu wyjątkowego uroku, dlatego warto postawić na tablicę korkową i kilka obrazków, czy też galerie prac plastycznych naszego dziecka. tego tupu rozwiązania na pewno sprawdzą się również w przypadku małych pomieszczeń, ponieważ świetnie rozświetla pokój i wizualnie pomieszczenie wydaje się większe. Ponadto kolor żółty na pewno pozwoli dziecku się pobudzić do nowych zadań i nauki. Warto więc wprowadzić ten kolor do naszego mieszkania, a może nawet do innych pomieszczeń w naszym domu.

Stawiamy na zieleń

Kolejnym kolorem, który proponujemy do wykorzystania w pokoju dziecięcym jest oczywiście kolor zielony. On również stymuluje nasz organizm jednak on wycisza i pozwala się skupić, dlatego często jest wybierany do pokojów naszych dzieci. Warto się zastanowić jednak, czy opłaca nam się zakrywać całe ściany? Cy nie skoda nam przestrzeni, na której rozciąga się ten kolor, czyli ściany? Może postawić na gotowe zestawy mebli wraz z łóżkiem piętrowym i ulokowanym pod nim biurkiem i szafeczkami? W ten sposób meble i zajmą tylko jedną ścianę, a na drugiej możemy namalować prosty domek farbą tablicówką, by pozwolić dziecku na wyrażenie siebie. Możemy również ukształtować tego typu domki za pomocą sklejki. Dzięki temu trikowi możemy zyskać nie tylko sporo przestrzeni dla dziecka ale również niesamowite pomysły, które będziemy mogli przekazać znajomym.
Jak widać aranżacja pokoju dziecięcego wcale nie jest taka monotonna czy trudna jak mogłoby nam się wydawać. W końcu powinniśmy zacząć odchodzić od tradycyjnych kolorów takich jak różowy czy niebieski na rzecz znacznie mniej popularnych, jednak korzystnych dla dziecka kolorów, jak żółty czy też zielony. W końcu to również doskonałe kolory dla naszych dzieci, dlatego warto spróbować wprowadzić je do naszego mieszkania. W końcu i w innych pomieszczenia w naszym mieszkaniu sprawdzi sie każdy z tych kolorów. Warto jest je wprowadzić do naszego życia, na pewno da nam to pozytywne skutki i piękną dekoracje.

Możesz również polubić…