Zmiany w motoryzacji w ostatnich latach

Jeszcze 20 – 30 lat temu w niewielu gospodarstwach było choć jedno auto. W przeszłości posiadanie jednego samochodu w rodzinie było wyznacznikiem wysokiego statusu, ogromnym przywilejem i nie jednokrotnie wiązało się z zazdrosnym spojrzeniem innych osób.

Czasy jednak zmieniły się. Obecnie samochody zalały nasz rynek, a rodzin, w których nie ma samochodu jest naprawdę nie wiele. Obecnie posiadanie auta nie jest już wyznacznikiem pozycji społecznej, ale czymś naturalnym. Jednakże, samochody są bardzo różne i w różnych klasach. Niegdyś było zdecydowanie mniej modeli i marek pojazdów osobowych, przez co samo posiadanie samochodu było czymś wyjątkowym. Obecnie jednak, osoby chcące pokazać swoją majętność muszą zakupić bardzo drogi pojazd, najczęściej nowy z salonu i posiadające ekskluzywne wyposażenie.

Jednocześnie, osoby które już posiadają wspaniały samochód, którym chcą się chwalić przy każdej okazji muszą zadbać o pojazd. Przykładem takiego dbania o swój wymarzony pojazd może być własny garaż, w którym auto będzie codziennie parkowane. Ogromną zaletą garaży jest to, że mogą one chronić pojazd przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak również przed ewentualną kradzieżą czy zniszczeniem pojazdu przez inne osoby. W garażu samochód jest bezpieczny. Kiedy wieje silny wiatr niosący ze sobą drobinki piasku, nie uszkodzą one lakieru na samochodzie. Kiedy będzie silny deszcz lub grad, karoseria nie zostanie uszkodzona, ani samochód nie będzie narażony na gnicie czy rdzewienie blachy, z której został stworzony. Ponadto, garaż ochroni nasz pojazd przed zamarzaniem w zimie i koniecznością codziennego odśnieżania czy nawet “zeskrobywania” lodu z szyb. Zaś w okresie letnim, pojazd który stoi w tym zadaszonym miejscu nie nagrzewa się tak i wsiadanie do samochodu nawet w samo południe nie wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami.

Nic więc dziwnego, że wiele osób, które posiadają wysokiej klasy samochód chce parkować swój pojazd w garażu. Jest to wielki ułatwieniem dla każdego, kto posiada przynajmniej jeden samochód. Coraz częściej zdarza się, że w rodzinie nie jest wyłącznie jeden samochód, ale na jedno gospodarstwo domowe przypadają aż dwa pojazdy. Wówczas doskonałym rozwiązaniem może być garaż na dwa samochody. Jest to zwykle jedno pomieszczenie, jednak o takich wymiarach, że bez najmniejszego problemu pomieszczą się w nim dwa osobne pojazdy. Najczęściej posiada dwie osobne bramy wjazdowe, a auta ustawione są obok siebie. Jest to rozwiązanie, które w obecnych czasach cieszy się coraz większą popularnością, a wiele osób już podczas projektowania swojego wymarzonego domu czy chcąc wybudować dodatkowo garaż obok domu wybiera właśnie taki projekt, który umożliwi zaparkowanie dwóch pojazdów. Wówczas nie będzie konieczności wybierania, które auto ma zostać zaparkowane w garażu, a które nie. Oba pojazdy będą równie chronione, zarówno przed ewentualnymi złodziejami, jak i przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

 

Możesz również polubić…