Jaki zasięg mają kamery bezprzewodowe?

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, zadbaj o skuteczny monitoring swojego domu. Jednymi z najczęściej wybieranych kamer do domowego monitoringu są kamery bezprzewodowe. Kamery bezprzewodowe to najwygodniejsze urządzenia, których nie ogranicza żaden przewód.

Bezprzewodowy przesył danych zapewnia bardzo istotną dyskrecję, dzięki której mamy pewność, iż podgląd z kamer ukrytych w budziku, czy maskotce dotrze do nas bez problemu. Kamery bezprzewodowe są przydatne również w przypadku urządzeń działających poza domem, w ogrodzie, lesie lub na polu.

Jednym z rodzajów kamer bezprzewodowych są tak zwane foto pułapki. Taka kamera to bezpieczeństwo i wygoda w jednym. Technologia GSM, którą wykorzystuje się w telefonach, jest gwarancją bezproblemowej komunikacji między Tobą a urządzeniem. Najlepszej jakości kamery bezprzewodowe znajdziesz w sklepie https://sklep.alkam-security.pl/655-kamery-ip.

Jakie jest zasięg kamer bezprzewodowych?

Zasięg kamery bezprzewodowej jest uzależniony od WIFI i routera, z którym jest skonfigurowana. Aby poznać jej dokładny zasięg wystarczy przeprowadzić prosty test. W miejscu, w którym ma zostać zamieszczona kamera IP, należy połączyć się telefonem z siecią WIFI. Jeśli w smartfonie zasięg będzie satysfakcjonujący, kamera bezprzewodowa będzie działała poprawnie.

Jeśli zaś chodzi o zasięg widoczności z kamery bezprzewodowej nocą, to zależy on od użytych w kamerze diod. Kamery bezprzewodowej zazwyczaj wyposażone są w diody IR High Power oraz diody IR. W drugim typie zasięg widoczności wynosi około piętnastu metrów w całkowitych ciemnościach. Natomiast w kamerach, w których zastosowane zostały diody typu High Power, zasięg rozciąga się nawet do trzydziestu metrów.

Najlepszy sprzęt dostępny w naszym sklepie

W naszym sklepie oferujemy jedynie sprzęt do monitoringu od cenionych i sprawdzonych producentów. To gwarancja wyboru takich rozwiązań technologicznych, którym można zaufać, a następnie być pewnym, że jest się bezpiecznym we własnym domu. Zapraszamy do kontaktu.

Możesz również polubić…