Sypialnia w stylu prowansalskim – jak ją umeblować?

Sypialnie nie znoszą przesytu – dlatego styl prowansalski, oszczędny w kolorach i prosty, jest dla nich doskonały. Jak ją urządzić, aby wszystkie meble spełniały swoją funkcję, a jednocześnie, by była ona przytulnym i efektownym pokojem?

Biel i drewno – idealnie w stylu Prowansji

Prowansja kojarzy się z rozległymi polami lawendy, klimatycznymi kamiennymi budynkami i kolorowymi okiennicami. Sielski klimat, jaki tam panuje, można z powodzeniem przenieść na nasze rodzime warunki, urządzając w tym guście nawet mieszkanie w bloku. Ważnych jest kilka zasadniczych elementów. W stylu prowansalskim dużą rolę odgrywa drewno – jasne lub pomalowane na biało, jest podstawa całego umeblowania. Kupując meble do sypialni, należy zwrócić uwagę na to, by nie był wykonane z nowoczesnych materiałów, lecz właśnie drewniane, fornirowane lub z płyty meblowej idealnie imitującej drewno, koniecznie w jasnym odcieniu lub nawet białe. Jednak również ciemne meble, umiejętnie skomponowane z jasnymi dodatkami, stworzą w sypialni klimat Prowansji! Delikatny beż, fiolet, róż, oliwkowa zieleń i biel to główne kolory stylu prowansalskiego – wnosząc je do sypialni będziemy się tam czuć przyjemnie, błogo i lekko!

Jakie meble wybrać?

W prowansalskiej sypialni powinno się znaleźć duże łóżko – koniecznie ze zdobionym wezgłowiem. Może to być białe metalowe łóżko z zawijasami – będzie ono świetnie pasowało do tej sypialni. w sypialni może stanąć również duża szafa lub komoda w jasnych kolorach – nie jest ona jednak konieczna, jeśli w domu będzie garderoba. Świetnym pomysłem jest delikatna, dziewczęca toaletka do sypialni – sprawi ona, że pokój będzie wyglądał pięknie i wdzięcznie! Strona https://www.meble.pl/poradnik/sypialnia/ zawiera sporo nawiązań do stylu prowansalskiego. Warto skorzystać z inspiracji zawartych na jej łamach, aby móc stworzyć dla siebie sypialnię pełną słońca, lawendy i radości! Do osiągnięcia takiego efektu nie trzeba wiele – wystarczą jasne meble i dodatki przywodzące na myśl słoneczną Prowansję – dziś to jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich!

Możesz również polubić…