Krzesła drewniane w angielskiej kuchni

Aranżacja w stylu angielskim tworzy klimat zachęcający do relaksu i odpoczynku. Styl brytyjski wniósł do wnętrz elegancję, ciepło, przytulność i pewną dawkę konserwatywnego romantyzmu. Charakteryzuje się on niesamowitą wygodą, przekonują o tym miękkie, tapicerowane kanapy, komfortowe sofy oraz drewniane krzesła. I to właśnie krzesła drewniane umożliwią Ci różnorodne stylizacje i nadadzą Twemu wnętrzu taki styl, na jaki najbardziej masz ochotę.

Wśród krzeseł drewnianych wybierać możesz spośród stelaży wykonanych z różnych gatunków drewna oraz siedzisk i oparć wyściełanych różnorodnymi materiałami. Krzesła angielskie wyróżniają się tym, że ich podstawa to solidne drewno dopełnione miękkimi dodatkami (obicia sof, kanap, dużo poduszek, grube dywany i zasłony).

Przenieśmy się do wnętrza angielskiej kuchni

Punktem obowiązkowym angielskiej kuchni jest niewątpliwie wielki drewniany stół, wokół którego ustawione są krzesła, które koniecznie muszą być również wykonane z drewna. Cechują się one dodatkowo zamszową lub bawełnianą tapicerką. Czasem zastępowana jest także sztuczną tkaniną, często w kwiatowych wzorach. Obicia krzeseł przeważnie prezentują wzór w kratkę lub bardzo delikatne prążki.

Krzesła w angielskiej kuchni mogą być całkiem proste, jak i lekko zaokrąglone. Posiadają siedzisko lub oparcie w kształcie owalnym. Jako że jest to pomieszczenie, które naraża meble na zabrudzenia, najlepsze okażą się tutaj krzesła z łatwo zmywalną tapicerką.

Unikalność krzesła w stylu angielskim

Krzesła w stylu angielskim idealnie dopełniają także inne style. Pomalowane na biało, świetnie sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, a z lawendowym wykończeniem – w prowansalskich. Lekko zniszczone pięknie wyglądać będą wśród elementów vintage, a proste i w jednolitym kolorze wpasują się w aranżacje klasyczne i minimalistyczne.

Krzesła, które idealnie pasować będą do Twojej angielskiej kuchni znajdziesz w sklepie https://www.krzesla.pl. Dobierz odpowiednią ilość takich krzeseł, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i dopasują się do aktualnej aranżacji.

Możesz również polubić…