Tekstylia świąteczne- poszewki i narzuty

Atmosfera Bożego Narodzenia kojarzy się większości z zapachami i kolorami. Barwą świąt bożonarodzeniowych jest czerwień, złoto, zieleń i biel. W zależności od rodzaju dekoracji i ich palety barw możemy przygotować tekstylia świąteczne.
Narzuty świąteczne lub koce nadają pomieszczeniu ciepły, klimatyczny wygląd. Sprawiają, że nawet kiedy za oknem brak śniegu, czujemy nastrój świąt. Tekstylia świąteczne mają fantastyczne faktury. Przeważnie są bardzo miękkie lub puszyste.

Ładnie urządzone mieszkania na Święta

Kupując poszewki świąteczne wybierzmy wyroby z bawełny lub z domieszką wełny. Sztuczne tkaniny są nieprzyjemne i szorstkie w dotyku. Ponadto, mogą po praniu się zniekształcić i będą do wyrzucenia.
Najpiękniejsze tekstylia świąteczne, zrobione z wartościowych tkanin są drogie. Ich nietuzinkowy wygląd rekompensuje wysoką cenę. Wśród ofert możemy znaleźć narzuty świąteczne ręcznie haftowane lub poszewki świąteczne szyte ręcznie.
Jeśli mamy w domu odpowiednie przybory i odrobinę talentu, tekstylia świąteczne możemy wykonać sami. Bardzo ciekawą metodą jest zdobienie haftem krzyżykowym. Wystarczy biała poszewka i wyszywanka, by poszewki świąteczne znalazły się w naszym domu.
Po sezonie, narzuty świąteczne należy wyprać oraz ułożyć w suchym miejscu. Raz na jakiś czas musimy wywietrzyć tekstylia świąteczne i sprawdzić czy nie zalęgły się mole.
Wszystkie tekstylia świąteczne powinny współgrać ze sobą. Trafnie dobrana kolorystyka do wystroju wnętrza nadaje całości harmonijny wygląd. Poszewki świąteczne powinny pasować do kanapy lub sofy, a narzuty świąteczne do całości pomieszczenia, w tym do kolorystyki choinki.
Nie zapominajmy, że nadmierne przeładowanie pokoju elementami świątecznymi da groteskowy i przytłaczający efekt. Lepiej w takim wypadku pozostać odrobinę minimalistycznym, by cieszyć się spokojną atmosferą świąt.

Możesz również polubić…