Dlaczego uzdatnia się wodę pitną?

Nie każda woda nadaje się do picia, a więc często przeprowadza się uzdatnianie wody pitnej, a więc proces, który polega na oczyszczaniu zanieczyszczonej wody do tego stopnia, by można było ją pić. W jakim celu się to robi?

Komunalne

Podstawowym powodem, dla którego uzdatnia się wodę jest to, żeby ludzie mogli ją pić. Poza tym, ta woda płynie też w naszych kranach, a więc używamy jej do mycia się i gotowania. Udowadnia to, że wodę, która płynie w kranach można śmiało pić nie martwiąc się o jej czystość.

Przemysłowe

Kolejnym powodem, dla którego zachodzi uzdatnianie wody pitnej jest wykorzystywanie jej w przemyśle. Zazwyczaj chodzi tutaj o produkcję czegoś, ale również o chłodzenie i ogrzewanie różnego rodzaju miejsc oraz substancji. Co ciekawe, taka woda musi być tak samo czysta jak ta, którą pijemy.

Medyczne oraz farmaceutyczne – zdrowie

Ostatni powód, dla którego uzdatnia się wodę to produkcja różnego rodzaju leków i suplementów diety. Tak samo jak w poprzednich przypadkach, woda ta musi być krystalicznie czysta, bo przecież używa się jej do leczenia ludzi.

 

Możesz również polubić…