Jak zorganizować przeprowadzkę?

Podjęcie decyzji o zmianie miejsca zamieszkania nie należy do łatwych. Jeszcze trudniej jest jednak dokonać takiej przeprowadzki. Kiedyś musieliśmy się zmierzyć z tym zupełnie sami, korzystając z pomocy rodziny czy znajomych. Obecnie jednak możemy liczyć na wsparcie profesjonalistów, którzy w ramach swojej działalności planują i organizują, a także realizują przeprowadzanie ludzi z jednego miejsca za mieszkania do innego.

Okazuje się, że nawet tak stresujące wydarzenie jak zmiana miejsca zamieszkania może przebiegać bezproblemowo i sprawnie. Do tego jednak niezbędny jest szczegółowy plan wszystkich etapów przeprowadzki, właściwe i bezpieczne zapakowanie wszystkich przedmiotów i mebli, które mają zostać zabrane, a także zaplanowanie samego procesu przemieszczania wszystkich rzeczy.

Przed rozpoczęciem pakowania się, warto sprawdzić, jakie rzeczy chcemy zabrać, a których możemy się pozbyć, wyrzucając je lub oddając innym. Ponadto, warto usystematyzować wszystkie przedmioty, podzielić je na grupy i opisać wszystko. W ten sposób nie będziemy się martwić o swoje rzeczy. Odpadnie nam także gorączkowe poszukiwanie przedmiotów, które chcemy lub musimy użyć, ale nie wiemy gdzie zostały zapakowane. Jeśli jednak zorganizujemy wszystkie rzeczy zgodnie z obranym schematem, a następnie dokładnie podpiszemy każdy karton, po przyjeździe w nowe miejsce bez trudu zaczniemy wypakowywanie ich, rozpoczynając od tych najważniejszych. Pamiętajmy przy tym, aby dokładnie zaklejać wszystkie kartony, a rzeczy w nich umieszczać ciasno i dokładnie zabezpieczać, np. starymi gazetami, ręcznikami, czy nawet folią bąbelkową. Wówczas wszystkie przedmioty będą w pełni bezpieczne.

Szykując się do przeprowadzki nie powinniśmy zapomnieć o właściwym przygotowaniu wszystkich mebli i urządzeń. Na czas transportu powinny być one w pełni opróżnione. Ponadto, warto sprawdzić w jaki sposób transport ować takie urządzenia jak pralka, lodówka czy zmywarka. W instrukcji obsługi posiadanych urządzeń znajdziemy wszystkie porady producenta i z pewnością zdołamy bezpiecznie przetransportować swoje urządzenia w nowe miejsce, bez uszczerbku, strat czy ryzyka, że po przeniesieniu ich nie będą one działać.

Jeśli nie posiadamy własnego pojazdu, którym zdołamy przewieźć wszystkie rzeczy powinniśmy zdecydować się na pomoc. Obecnie na rynku znaleźć możemy wiele firm, które oferują usługi przeprowadzania osób z jednego miejsca zamieszkania w inne. Posiadają właściwe pojazdy i pomogą w przenoszeniu i transporcie wszystkich rzeczy. Warto jednak sprawdzić, czy wybrany przez nas przewoźnik posiada odpowiednie ubezpieczenie. Może ono być przydatne, gdyby w transporcie doszło do uszkodzenia przedmiotów, stłuczki pojazdu, która mogłaby zagrozić przedmiotom zapakowanym do niego, czy nawet w przypadku zagubienia urządzeń czy kartonów z przedmiotami dla nas cennymi.

Decydując się na pomoc fachowców warto poinformować ich, jakie rzeczy będą przewożone, czy możemy zaoferować im pomoc w noszeniu i załadunku oraz rozładunku. Od tego może być uzależniona cena, jaką nasz przewoźnik ustali za pomoc w przeprowadzce.

 

Możesz również polubić…