Jakie urządzenia są niezbędne do efektywnej terapii integracji sensorycznej?

Regularne ćwiczenia z użyciem odpowiedniego sprzętu są niezbędne w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej. Co na pewno się przyda? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Sprzęt podwieszany w integracji sensorycznej

Jeśli niezbędny sprzęt do integracji sensorycznej, to na pewno ten podwieszany. Warto zdecydować się na zakup kabiny wyposażonej w różnego rodzaju akcesoria. W takiej kabinie można zamontować na przykład huśtawki, drabinki sznurkowe, czy też siatki do wspinania. Regularne ćwiczenia z wykorzystaniem tego rodzaju sprzętów stymulują różne zmysły i przynoszą pozytywne efekty, jeśli chodzi o integrację sensoryczną.

Wybierając sprzęt podwieszany do integracji sensorycznej, warto postawić na dobrą jakość. Takie produkty powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów i spełniać normy. Świetną propozycją jest sprzęt do integracji sensorycznej Mojebambino. Na stronie internetowej firmy znajdziesz dokładne informacje na temat materiałów, norm oraz certyfikatów.

Pomoce do integracji sensorycznej

Sala integracji sensorycznej powinna być wyposażona także w pomoce. Dzięki nim można zaplanować naprawdę skuteczne działania. Oto pomoce, które mogą się przydać:

  • Piasek kinetyczny – jest miękki i przyjemny w dotyku, a do tego nie wysycha. Warto też wspomnieć, że piasek kinetyczny nie brudzi rąk. Jest ceniony za właściwości wyciszające i terapeutyczne.
  • Zestaw pomponów – można na przykład chwytać je szczypcami i przenosić w wyznaczone miejsce. Takie ćwiczenie pozwala wyrobić precyzję i pomaga w przypadku percepcji wzrokowej.
  • Kolorowe woreczki z kuleczkami – zabawy z ich wykorzystaniem stymulują czucie głębokie, ćwiczą koncentrację. Kolorowe woreczki mogą skutecznie zachęcić dziecko do aktywności fizycznej.

Wszystkie z zaproponowanych pomocy do integracji sensorycznej to proste i niewielkie przedmioty, których wykorzystanie może zdziałać wiele dobrego. Zastanów się, jakie ćwiczenia sprawdzą się najlepiej, aby móc wybrać odpowiednie akcesoria wspomagające. 

Gdzie kupić sprzęt i pomoce do integracji sensorycznej?

Sprzęt i pomoce do integracji sensorycznej powinny być wykonane z solidnych i bezpiecznych materiałów. Ważna jest także dbałość o każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Gdzie znaleźć takie produkty? W ofercie doświadczonej marki, która może pochwalić się tym, że sprzęty i pomoce z jej oferty posiadają certyfikaty i spełniają normy. Warto pamiętać, że takie produkty można kupić przez internet, co jest sposobem na zaoszczędzenie czasu i energii.

Wyposażenie sali do integracji sensorycznej może okazać się nie lada wyzwaniem. Na szczęście można się zainspirować i to bez wychodzenia z domu. Każda sala integracji sensorycznej Mojebambino jest zaprojektowana w nieco inny sposób i jednocześnie każda nadaje się dobrze do różnorodnych ćwiczeń i zabawy. Sprawdź dostępne inspiracje, a na pewno uda Ci się znaleźć odpowiedni pomysł na wyposażenie sali do integracji sensorycznej. Warto zapisać się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco.

Możesz również polubić…